Google Wallet Bankamatik Kartını Basına Tanıttı

Google kredi kartı çıkaracağı konusundaki dedikoduları yalanladıktan sonra, kısa bir süre önce Google Wallet banka kartını gün yüzüne çıkardı.  Google Wallet kartı ile kullanıcılar Master  Card kullanan tüm mağazalarda alışveriş yapabilecekler ama kart kredi kartından biraz farklı özelliklere sahip olacak.

Google Wallet şu anda sadece Amerika’da aktif olarak hizmet vermekte.

Google Wallet çalışma mantığına göz attığımızda, kullanıcı herhangi bir fiziksel mağazan alışveriş yaptığında alışveriş miktarı Google Cüzdan hesabından düşecek.  Kullanıcılar Google kartlarını, Google Wallet Android uygulaması  veya Google Wallet hesaplarıyla sipariş edebiliyorlar.

Google Wallet kullanan kullanıcılar açısından en güzel özellik ise mevcut ATM cihazlarından nakit paralarını çekebilecek olmaları.

Google bu projesi ile geniş kitleleri hedeflemekte. Google bu hizmetiyle google hesabı üzerinden para transferi yapan ve bu parayı banka hesabına aktarmadan kullanmak isteyen kullanıcıları hedeflemekte. Kısaca özetlersek kullanıcılar google hesaplarına para yattığı zaman Google Wallet kartlarıyla alışveriş yapabilecekler.

Google Wallet hizmetinden herhangi bir kart aidatı almayacağını açıkladı. Bankaların kart aidatlarının yüksek olduğu günümüzde, kullanıcıların kart aidatlarından kurtulmak için bu gibi hizmetlere geçmeleri şaşırtıcı olmayacaktır.

İLK YORUMU SİZ YAPIN "Google Wallet Bankamatik Kartını Basına Tanıttı"

Yorum Yapın

Your email address will not be published.


*