TTNET, Tivibu Çarşı ile Akıllı Televizyonlarda E-ticaretin Önünü Açıyor

TTNET televizyonlar üzerinden e-ticareti mümkün kılan yeni servisi Tivibu Çarşı hizmetini basın toplantısıyla tanıttı.

Projenin ortakları arasında TTNET, Mastercard ve Cordis Network yer alıyor. Tivibu Çarşı ile kullanıcılar Tivibu kumandasında yer alan interaktif tuş fonksiyonundan yararlanarak televizyonları üzerinden online alışveriş işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Tivibu Çarşı hizmetinin hazırlanması yaklaşık 1 sene sürmüş.  Tivibu Çarşı servisi şu anlık ödeme şekli olarak sadece Mastercard logolu kredi kartlarını kabul ediyor.

Tivibu Çarşı hizmetinde tüm süreçler televizyon üzerinden gerçekleşiyor.  Kullanıcılar tek seferlik olarak tivibucarsi.com üzerinden kişisel, adres ve kredi kartı bilgilerini kayıt ediyorlar. Tivibu kullanıcıları televizyonlarından interaktif menüsünden Tivibu Çarşı hizmetine giriş yaptıktan sonra marka ve mağazalarını gezerek ürün detaylarına ulaşabiliyorlar. Satın alma süreçleri yine televizyon üzerinden gerçekleşmekte.

Tivibu Çarşı servisi üzerinde şu anlık sadece Dshopping mağazası bulunmakta ve yakın zamanda Teknosa vb. mağazalarında yer alacağı açıklanmakta.

Tivibu Çarşı servisinin en dikkat çeken özelliği, kullanıcıların izledikleri film ve dizilerde gördükleri ürünleri televizyonları üzerinden satın alabilecek olmaları.

Televizyon izlenme oranlarının oldukça fazla olduğu ülkemizde Tivibu Çarşı hizmetinin e-ticarete farklı bir değer katacağını söyleyebiliriz.

İLK YORUMU SİZ YAPIN "TTNET, Tivibu Çarşı ile Akıllı Televizyonlarda E-ticaretin Önünü Açıyor"

Yorum Yapın

Your email address will not be published.


*