ABD Hükümeti Bill Me Later Hizmetini Mercek Altına Aldı

Bill Me Later serbvisi eBay tarafından 2008 yılında satın alınmıştı. ABD hükümeti bu servisin tüketicilerin haklarını ihlal edebileceğini düşünerek, firmanın faaliyetlerini mercek altına aldı.

Bill Me Later servisini Paypal’ın bir yan faaliyet olarak görebiliriz. Bill Me Later müşterilerin borç para alarak online alışveriş yapmalarına olanak sağlayan bir hizmet.  ABD lokasyonlu 125 e-ticaret sitesi bu online ödeme sistemini kullanmakta. Bill Me Later servisini kullanan kullanıcılar aldıkları borç parayı 6 ay süresince faiz ödemiyorlar. Kullanıcı borcunu zamanında ödemez ise Bill Me Later servisi gecikme faizi ve 25 dolarlık bir ücret talep etmekte.

eBay tarafınndan yapılan resmi açıklamada Bill Me Later servisinin banka statüsünde olmadığı ve faiz uygulama gibi yetkisinin olmadığını belirtildi. Ayrıca Bill Me Later servisinin Comentity Capital Bankası ile ortak çalıştığını ve kredilerin bu banka üzerinden kullanıcılara aktarıldığı belirtildi.

Californina yasalarına göre Bill Me Later servisinin kredi veren finans kuruluşu olarak faaliyetlerine devam etmesi mevcut yasaları çiğnemekte.

Fedaral Büro’nun tüketicilerin haklarını korumak için Bill Me Later hakkında ne kadar vereceği henüz belli değil.

İLK YORUMU SİZ YAPIN "ABD Hükümeti Bill Me Later Hizmetini Mercek Altına Aldı"

Yorum Yapın

Your email address will not be published.


*