Boticca.com’a 4 Milyon Dolar Yatırım Geldi

Boticca.com 2010 senesinde Kiyan Foroughi ve Avid Larizadeh isimli girişimciler tarafından kurulmuş. İkinci tur yatırımında 4 milyon dolar destek alan Boticca.com‘un yatırımcıları arasında, Markafoni kurucu ortaklarından olan Sina Afra‘da yer alıyor. 

Boticca.com‘da 40 ülkeden tasarımcıların çalışmaları yer almakta.  Boticca.com‘da şu anda 330 tasarımcı ve 10 bin kadar ürün yer almakta.

Aldığı yatırımla ekip ve pazarlama faaliyetlerini arttıracağını düşündüğümüz Boticca.com‘un ilerki günlerde Türkiye’de de aktif olabileceğinizi söyleyebiliriz.

İlk yatırımını 2011 yılında 2.5 milyon dolarlık bir rakamla açan Boticca.com, aldığı ilk tur yatırımı etkin şekilde değerlendirmeyi başararak karlı duruma geçmişti. Yıllık büyüme oranı yüzde 150 rakamına ulaşan Boticca.com‘un akfit 400.000 kullanıcısı bulunmakta.

Boticca.com çok uluslu yapısına paralel olarak satışlarının %55 gibi bir kısmı dış ülkere gerçekleşmekte. Şirket içinde yer alan kadrosunda da çok uluslu bir yapıya sahip şirket. 20 kişilik bir kadro ile faaliyetlerine devam eden Boticca.com‘un 13 ayrı milletten çalışanı bulunmakta.

Mobil tasarımını tamamlamış olan Boticca.com, bu sayede satışlarının %30’luk kısmını mobil arayüzü üzerinden gerçekleştirmekte.

Satışlarının yüzde 30’nun mobil cihazlar üzerinden gerçekleşiyor olması da diğer önemli bir detay.

Sina Afra‘nın yatırımcılar arasında yer almasından dolayı Boticca.com kısa zaman sonra Türkiye pazarında boy gösterebilir.

İLK YORUMU SİZ YAPIN "Boticca.com’a 4 Milyon Dolar Yatırım Geldi"

Yorum Yapın

Your email address will not be published.


*